• Editör

Almanya savaş alanına döndü!

Almanya'nın Stuttgart kenti hafta sonunda adeta savaş alanına döndü. Yüzlerce kişi mağazalara saldırdı. Polis ve eylemciler arasında çatışma çıktı.

Camı kırılan bir ayakkabı mağazası

Almanya’nın Stuttgart kentinde yüzlerce kişinin polise saldırdığı ve mağazaların camlarını kırdığı bildirildi.

Stuttgart polisinden yapılan açıklamada, kent merkezinde polisin uyuşturucu kontrolü yapmasının ardından çok sayıda kişinin gece yarısı toplanarak Schloss Meydanı’na doğru yürüdüğü ifade edildi.

Kalabalığın yan caddelere gruplar halinde dağıldığı belirtilen açıklamada, grupların polis memurlarına ve polis araçlarına taş ve sopalarla saldırdığı kaydedildi. Açıklamada, olaylar sırasında kaldırım taşlarının sökülerek polise atıldığı aktarıldı.


Çok sayıda mağazanın camlarının kırıldığı belirtilen açıklamada, yağmalamaların da yaşandığı ifade edildi.


Olaylarda çok sayıda polisin yaralandığı, 20’nin üstünde kişinin gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı. Açıklamada, çevre bölgelerden Stuttgart’a 200'den fazla polisin sevk edildiği, sabah saatlerinde durumun sakinleştiği kaydedildi.


Stuttgart Belediye Başkanı Fritz Kuhn da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, polise yapılan saldırı ve kentteki tahribat nedeniyle şoke olduğunu belirterek "Bu Stuttgart için üzücü bir gün." değerlendirmesinde bulundu.

74 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör