Hollanda'da kabinli restoran dönemi

Güncelleme tarihi: 14 May 2020

Hollanda'nın Amsterdam kentinde bulunan bir restoran, koronavirüs pandemisi nedeniyle 1,5 metrelik kabinlerde müşteri ağırlamaya başladı.Günlük yaşantımızı etkileyen corona virüs salgınında pek çok alışkanlığımız da değişikliğe uğruyor. Dünyanın pek çok yerinde kapalı durumdaki restoran ve kafeler bu süreci daha az zararla atlatıp faaliyete geçebilmek için çözümler üretiyor. Amsterdam'daki bu restoran çareyi masaların etrafını camlarla çevreleyip kabine dönüştürmekte buldu.Salgın nedeniyle dünya genelinde pek çok ülkede restoran ve kafeler kapalıyken kimi ülkelerde ise buduruma karşın çözüm fikirleri de ortaya çıkmaya başladı.


Dünya genelinde corona virüs salgını nedeniyle en çok can kaybının yaşandığı ülkelerden biri olan Hollanda'da normalleşme adımları atılmaya başlandı.


Bu kapsamda sosyal hayata dair belli kısıtlamalar kaldırılırken bazı faaliyetler de belirli şartların karşılanması koşuluyla gerçekleştirilebilir hale geldi.Amsterdam'da bulunan bir restoran corona virüs salgını sürecinde hizmet verebilmek için farklı bir yöntem seçti. Kanal kıyısında bulunan restoran hizmet vermek için ikişer kişilik masa düzeni kurguladı. Bununla birlikte de her masanın etrafı cam bölmelerle sarıldı. Oluşturulan bu kabinlerde sadece yemek yemeye gelen müşteriler bulunacak.


Bu sayede yemek yemeye gelen müşterilerin diğer insanlarla teması da asgariye indirilmiş oldu. Şimdiden büyük ilgi gören uygulamanın diğer restoranlar için de uygulanabilir bir model olduğu düşünülüyor. Servis gerçekleştiren personelin de fazla yaklaşmadan hizmetini yapabilme imkanı sağlayan bu çözümden herkes çok memnun.


Uygulanan bu metodun yakında dünyanın farklı yerlerinde de karşılık bulmasına kesin gözüyle bakılıyor.

40 görüntüleme0 yorum