• Editör

Viyana’nın şehir bisikletleri (Citybike) sokaklardan kalkabilir

Viyana’lılar ve turistler tarafından sevilerek kullanılan Citybike (Şehir Bisikletleri) daha yaz aylarına girmeden sokaklardan kalkabilir! Nedeni ise, bisikletlerin finansmanı konusunda bir anlaşmazlık!


17 yıldır toplam 121 bisiklet istasyonu ve 1500 bisiklet ile Viyana’lılara ve turistlere ucuz bisiklet sürme imkanı sunan Citybike’i Gewista şirketi ve Viyana Belediyesi işletiyor.


KAZANÇ ELDE EDEMİYORUZ!

121 istasyonunun 61’ni işleten Gewista kazanç elde edemediği için işlettiği istasyonları Viyana Belediyesine devretmek istiyor. “Der Standard” gazetesinin haberine göre Gewista şirketi işlettiği bisiklet istasyonları için yıllık 1,1 Milyon Euro ödüyor.


Sorun, şehir bisikletlerinin bir saatten fazla sürüldüğünden sonra ücretli olması. Ancak yolculukların yüzde 95'i bu süreden daha kısa sürüyor. Şehir bisikletleri (Citybike) için sadece bir kerelik bir euro kayıt ücreti ödeniyor.


Gewista şirketi mantıksal olarak sadece kendi işlettiği 61 istasyonunu kapatabilir. Ancak, bunlar çoğunlukla şehir merkezinde bulunuyor ve bu istasyonların kapanması istasyonlar arasındaki mesafeyi büyütecek ve onları daha az çekici hale getirecektir.

Gewista ve Viyana Belediyesi bir çözüm arıyor!

”Der Standard”ın haberini doğrulayan Gewista şirketi, Viyana Belediyesi ile bir çözüm bulacaklarından umutlu.22 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör